پمپ وکیوم

پمپ وکیوم متحد

پمپ وکیوم

 

قدمت پمپ های وکیوم به بیش از سیصد سال می رسد و پمپ وکیوم در سال ۱۶۵۰ توسط اتو وان گریکه اختراع شد .
پمپ وکیوم در انواع مختلفی وجود دارند اما به طور کلی می توان آنها را به سه دسته کلی تقسیم کرد .
انتقال حرکت : استفاده از تیغه های با سرعت بالا برای مکیدن هوا یا گاز از یک فضای خاص
به دام افتادن : روش مورد استفاده برای تصرف گاز
جابجایی مثبت
پمپ وکیوم در کجا استفاده می شوند ؟
پمپ وکیوم کاربرد های زیادی دارند آنها در فرآیندهای پژوهشی ، صنعتی و علمی ساده مانند دستگاه های شیر دوش و فرآیندهای سخت از جمله پژوهش تلفیقی ، غنی سازی اورانیوم و یا توسعه میکروسکوپ الکترونی به کار می روند . پمپ وکیوم بخشی از زندگی روزانه ما را تشکیل می دهد در صورتی که شاید تا کنون متوجه وجود و اهمیت آنها نشده باشید . برای مثال آیا می دانستید که ترمز هیدرولیک ماشین با این مکانسیم عمل کند ؟ قسمت های دیگری از موتور مانند کروز کنترل و یا قفل درب از پمپ وکیوم استفاده می کنند .

پمپ وکیوم
مزایای پمپ وکیوم در یک موتور
به طور کلی پمپ وکیوم باعث ایجاد مقدار قابل توجهی هوا و گاز شده و به خاطر عملکرد بالا و افزایش عمر موتور مزایایی برای موتور خواهد داشت.

پمپ وکیوم متحد قادر به ارائه توان عملیاتی بالا و یا پایین با خلاء نهایی بالا است . این پمپ ، همراه با ایجاد سر و صدا فوق العاده کم، باعث می شود آنها برای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی از جمله GCMS و دیگر برنامه های کاربردی نوع بالا ایده آل است. تمام پمپ وکیوم های متحد توسط آزمون هایی به دقت آزمایش و بررسی شده است تا تمامی ایرادات ممکن قبل از عرضه در بازار رفع شوند.
تکنولوژی
پمپ وکیوم متحد به طور قابل توجهی از صدای کمی برخوردار است و دارای تقریبا نیمی از سر و صدای یک پمپ معمولی است و این کار توسط عملیاتی ویژه ای که در موتور آن انجام شده اتفاق افتاده است .
یک پمپ وکیوم خوب باید توانایی های منحصر به فردی برای ارائه خلا نهایی در هر دو حالت خلا بالا و خلا پایین داشته باشد ، که موجب می شود کاربر یک فرصت بی نظیر برای انتخاب و خرید پمپ وکیوم با عملکرد پمپاژ عالی به دست آورد.