پمپ وکیوم

تولید پمپ وکیوم

پمپ وکیوم

در این نوشته به توضیح چگونگی تولید پمپ وکیوم می پردازیم .
پمپ وکیوم  انواع متنوعی دارد که هر کدام برنامه خاص خود را دارند . پمپ وکیوم یک پمپ ساده می باشد که هوا به داخل یا خارج آن حرکت می کند .
برای بررسی پمپ نیاز به بررسی چند مورد است :
۱- عملکرد آن چگونه است.
۲- در چه محدوده فشاری عمل می کند .
۳- سرعت پمپاژ
۴-نوع جریان گاز (چسبناک یا مولکولی)
۵- اثر پمپاژ در انواع مختلف از گاز.
۶٫ مزایا و معایب

سه روش طراحی قطعات پمپ وکیوم وجود دارد . اولین روش ، روش معمولی است .دومین روش استفاده از علامت استاندارد انجمن وکیوم آمریکا و سومین روش استفاده از علامت استاندارد اروپا است .

پمپ وکیوم به روش های مختلف از جمله توسط محدوده ی فشار ، عملیات ، نظافت ، توانایی پمپ برای جریان مداوم گاز و توانایی پمپ برای گاز های مختلف طبقه بندی می شوند.
در ادامه هر کدام را مختصرا توضیح می دهیم .
پمپ وکیوم های فشار محدوده بهره بردار می تواند جداره را ۳-۱۰ torr از اتمسفر تخلیه کنند . برای مثال پمپ های دوار ، بادبزن هواکش و پمپ جذب
پمپ وکیوم های Hi-vac فشار بسیار پایین که به مقدار ۱۰-۱۱ torr تخلیه می کنند .اما تنها زمانی می توانند شروع به کار کنند که فشار کمتر از ۰٫۱ torr باشد به همین دلیل آنها نیاز به یک پمپ با فشار بهره بردار دارند .برای مثال هایی از این نوع می توان روغن مشترک پمپ انتشار از توربو ، یون ، تصعید تیتانیوم را نام برد .

پمپ تقویت کننده گستره طیف وسیعی از فشار بین پمپ وکیوم بهره بردار و Hi-vac می باشند که با افزایش کلی سرعت موجب کاهش فشار می شوند .دمنده و ریشه اجکتور نفت نمونه هایی از این پمپ وکیوم ها می باشند . فشار آنها در محدوده ۱۰۱ به ۱۰-۵ torr است .

شرکت صنعتی و تولیدی متحد با بیش از ۳۰ سال سابقه، بزرگ ترین تولیدکننده انواع پمپ وکیوم با بهترین کیفیت می باشد . برای مشاهده محصولات این شرکت به منوی محصولات مراجعه شود .